Wednesday, 28 September 2011

Haridustehnoloogi amet, edu-elamused töös ja väljakutse

1. kodutöö
Otsustasin kirjutada igast teemast natuke loe: mis mulle meeldib ja olemas on :)
  • Üks vahva lugu minu esimeset tööpäevast
Haridustehnoloog – mehine amet?

Oma esimesel tööpäeval tutvustas personalijuht Kersti mulle koolimaja. Ta näitas osavate ja kiirete liigutustega, kuidas kaardiga saab tähtsaid uksi avada. Nii sisenesime ka personali kohvituppa, kus kohviautomaadi kallal toimetas keegi - ilmselt keegi õppejõud.
Tutvustus oli lühike, nimi ja amet. Kui aga Kersti teatas, et olen uus haridustehnoloog, läksid minu tulevasel töökaaslasel silmad suureks: „Naine ja nii mehine amet!“
Terveks õhtuks oli mõtlemist, et mitte öelda kahetsust. Millega ma nüüd hakkama sain? Kes see haridustehnoloog siis on? Mida ma pean tegema mehemoodi?
Tänaseks on mul peaaegu viis aastat töökogemust. Haridustehnoloog võib olla nii mees kui naine. Mehist julgust on nõudnud minult aga kindlasti operatsioonitoas keisriga ja sünnitustoas uue kodaniku ilmaletuleku filmimine, protseduuride toas gastroskoopia ja koloskoopia jäädvustamine õppevideo jaoks. Ongi vist päris mehine amet.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Oma rollist selles ametis on mul tänaseks päris selge ettekujutus. See selgus on tulnud mul vastavalt minu ametijuhendile. Ega see ametinimetus natuke imelik on, aga kõigega harjub ja paremat ei oska ka välja pakkuda.

  • Esitan siis ametijuhendi põhjal koostatud mõistekaardi
















  • Edu-elamused töös
Ei hakkaks siin konkreetselt rääkima, aga arvan, et kui hommikul ärgates on hea meel tööle minna, kus on vahva kollektiiv ja tänulikud õpetajad, kes pidevalt minu kabinetti külastavad, siis on ju hästi tore :)

  • Väljakutseks on kindlasti magitriõpingud TLÜ-s. Esimene aasta on seljataga, aga ega see kerge ei olnud. Lõputööle ei taha veel kuidagi mõelda.